Předpokládám, že většina o tomto pojmu již slyšela, pokud ne, nebo si nejste až tak jisti o čem to je, mrkněte třeba na tento docela podrobný popis ZDE

a nyní proč to sem píšu, napadlo mě, že kdyby byl zájem a někdo chtěl pomoci s nálezem svého prvního "pokladu" můžeme uspořádat menší akci na ukázku.

Proto se prosím vyjádřete, zda by byl o takovou akcičku zájem a zároveň tím dělám takový průzkum, zda mezi Papáky jsou nějací kačeři či kačerky (jak se těm, kdo hledají říká :) )

Zobrazení: 195

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

a jaký typ GPS máš? nebo lovíš dle mapy?
v mobilu, je to trošku náročnější, pravda, občas se trochu motám... :-)
ok tak to už abych hodil nějaký termín do placu co? :)
jo georobotci se vždy hodí :) jinak co se týká velikosti skupiny, to je specifické pro každou cache, ale myslím, že ve většině případů může víc lidí spíš prospět než uškodit, protože mohou hlídat, maskovat a jistit z více stran a takové ty přírodní skrýše v ústraní, které mám nejradši, tam větší počet nevadí vůbec, pokud to tedy není nějaká malá skála :)
Myslím také, že více lidí nevadí. Nemusí také zrovna všichni stát kolem. My jsme se s větiší skupinou rozptýlili po okolí nebo prostě někteří zůstali opodál;)
To vypadá fakt zajímavě, proč nevyzkoušet něco nového. Ráda se přidám :-)
Zdar všem geopozitivním :-).

Koukal jsem na mapu pokladů v souvislosti s Lampiónovým průvodem. Městské cache jsou něco trochu jiného než výlet do přírody, ale občas člověk natrefí na zajímavé místo a potěšení z hledání je taky podobné. Ale zpátky k průvodu. Pravděpobně půjdu pěšky na místo srazu z I.P. Pavlova (cca 17. hod) a v plánu je 7 pokladů, po skončení akce podle aktuální situace další 4. Pokud by se někdo chtěl přidat, dejte vědět ;-).
než jsem stačil něco zorganizovat sám, je tu první návrh, ale to je jedině dobře, protože pokladů je opravdu hodně a já mám centrum celkem už vysbíraný :) zítra nemůžu, tak si to užijte a poreferujte jaké skvosty padly :)
Nakonec se nikdo nepřidal, ale asi jsem to vyhlásil moc "last minute". Pátek 13. se na průvodu neprojevil, ale na hledání docela jo. Před akcí bylo všude přemudlíno, takže se ze 7 plánovaných povedly jenom dvě, Pražská potrubní pošta a Archies's smile (btw: výborně provedená). Z restaurace se šlo ve skupině a po litru hoegaardenu už se mi ani nechtělo někde běhat po nocích :-).
obě dvě už mám, je fakt, že po pivu se někdy hledá špatně, ale naopak, někdy člověka napadne správný úkryt dřív než za střízliva :)
Magnetický kompas pomůže, ale není nezbytný. Zaleží na sw, snad každý umí udělat "šipku", tj. kompas podle toho jak se pohybuješ, na hledání to úplně stačí. Člověk pak sice občas pobíhá tam a zpátky, ale alespoň je sranda :-).
pro Iphone je aplikace přímo od groundspeaku, zkus to http://www.geocaching.com/iphone/

© 2024   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby