Zdar všem,

v září probíhaly diskuse ohledně zdražení Ningu a věcí s tím souvisejících. Na poslední chvíli bylo sice zdražení odvoláno, ale pravděpodobně se jedná jenom o odklad. Ning platforma je z roku 2005 a i když PaP funguje na verzi 2.0, stejně je ten systém zastaralý a neodráží současný vývoj webových technologií. Navíc sem tam něco nefunguje, sem tam je celoningový výpadek a přestože se dušují, že se to nebude opakovat, moc bych jim nevěřil.

S ohledem na všechny tyto důvody jsem začal hledat náhradu, která bude založená na svobodných technologiích a nestaneme se tak zas rukojmím majitelů amerických firem. Navíc hostování stránek v ČR by vyšlo výrazně levněji a zůstalo by nám víc na další rozvoj.

Zatím to vypadá, že jsem adekvátní náhradu našel a zkoušíme, co to všechno umí a jak to co nejvíce přiblížit tomu, na co jste zvyklí.

Vyvstává tak otázka, jak celé "stěhování" pojmout. Pro Ning existuje stahovač obsahu, takže nějaká data by mohlo jít přenést, ale třeba jsem tam nenašel jednotlivá přátelství. Pak je taky otázka, jestli přenášet "mrtvé duše", tedy uživatele, kteří se více jak rok k účtu nepřihlásili. Zatím mi vychází varianta přenést jenom fotky z jednotlivých akcí a mít tak pouze tuto historii. Jelikož nepůjde přenést hesla a zkopírovaní uživatelé by si stejně museli nechat poslat mail s obnovou hesla, nejspíš bych je nekopíroval a kdo by chtěl na PaPu pokračovat, musel by projít normální registrací nového uživatele.

Jaký je váš názor? Máte tu nějaká nenahraditelná data, která byste chtěli i na novém PaPu?

Tritol

Zobrazení: 378

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ahoj,

přenést fotky by bylo fajn ;-), ohledně registrace- klidně se znovu zaregistuji ;-)

registrace znova neni problem. Aspon by se ty " mrtve duse" trochu procistily... Fotky by to chtelo zachovat. Drzim palce! :)
Taky nemam problem s novou registraci..

Souhlasim, ze se nutnou pre-registraci aspon procisti seznam.

Fotky by byly fajn presunout.

Horsi to mozna bude s rozplanovanyma akcema... bude v tom trochu chaoz, kdo je kde prihlaseny... ale to zmakneme :)

Uživatelé si myslím mohou profily znovu vyplnit a nahrát i osobní fotky, takže bez potíží. Horší to bude s historickými fotkami a akcemi. Z marketingového hlediska je lepší obnovit staré akce a fotky alespoň za poslední rok, aby bylo vidět, že web trochu žije. Starší data bych už neřešil, bylo by to hodně pracné.

Souhlasím s Verčou a Ivkou, nová registrace bez problému :-)

Souhlasím s předchozími, znovu se registrovat není pro mě problém. 

hlavně je potřeba  poslat info - kde Vás najdeme...

PaP bude samozřejmě fungovat na stejné adrese, jen se kompletně změní technické zázemí.

Aktuálně probíhá překlad nového systému, zbytek je snad připraven, překlopení plánujeme v průběhu ledna.

Pokud si chcete nový systém vyzkoušet, na máte možnost na této adrese. Je to takové pískoviště na hraní, všechno co se tam udělá bude dříve či později smazáno...

(během dnešního večera tam snad nahraju další dávku překladů...)

© 2024   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby