Máme možnost uspořádat kurz svádění jak pro pány, tak pro dámy. Ono lehká rada na co by si měl člověk raději dát pozor a co využít, ta se vždy hodí. Kromě toho může kurz prozradit jak se obléknout, jak se chovat, jak komunikovat, aby člověk případného partnera zaujal. Na druhou stranu kritici říkají, že nejlépe člověk udělá, pokud se v této oblasti nevzdělává a nechá vše osudu nebo náhodě.

Jsou tito kritici lidé, kteří sami úspěch u druhého pohlaví nemají a je jejich názor alibistický nebo mají pravdu? Je možné procvičováním své šance na zaujetí zlepšit nebo ne?

Jinými slovy, co kdybychom kurz zlášť pro pány a zvlášť pro dámy uspořádali, byl by zájem? :-)

Zobrazení: 538

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Davide, jsem stejného názoru, že upřímnost je důležitá. Přiznám se, že jsem kritický k podobným kurzům, protože si myslím, že tam člověka učí právě vystavět se v tom nejlepším světle i za cenu něčeho hraného, což jak říkáš, se stejně v budoucnu pozná. Navíc si nejsem jistý, jestli to proškolení účastníci budou umět neuměle aplikovat v praxi.
Už jsem prošel minimálně dva pracovní kurzy o komunikaci a rozhodně to nebylo o tom, že se máme chovat neupřímně a stavět se do výrazně lepší pozice. Naopak tam člověk poznal i z okamžité reakce jiných, jak se ta neupřímnost a "chvástání" okamžitě pozná !
Spíše jde o to zjistit mnohé komunikační omyly, kterých se dopouštíme a přitom si to vůbec neuvědomujeme ...
Ale v těch kurzech se neučí neupřímnost ... jen správná komunikace ... nebo se pletu?
Otázkou je co si kdo představujeme pod pojmem svádění. Se sváděním jako takovým asi problém mít příliš mužů nebude, ale nějaké inteligentní oslovení a zaujetí "neznámé" slečny mi příjde jako docela složitý oříšek. Takže pokud by byl kurz zaměřený na podobné téma a nebyl by čistě teoretický, tak bych byl pro :-)
No a o tomhle si myslím, že ty kurzy jsou ... nebo se zase pletu? :D
Skutečně bych byl opatrný na ten pojem „kurz svádění“. Toho se hodně lidí lekne. Spíše bych to nazval „kurz inteligentní a příjemné komunikace“ nebo nějak jinak. „Svedení“ to nezaručí, ale aspoň člověk vyjde (i z případného neúspěchu) se vztyčenou hlavou.
Když se vrátím k té mé zkušenosti na team buildingu (kde jsme řešili mimo jiné i pozvání do kina), byli jsme nakonec hodně překvapeni, jaké komunikační chyby jsme v této naprosto jednoduché modelové situaci dělali. A to prakticky každý už někoho do toho kina párkrát pozval …
Příklad, co jsem řekl (mimo jiné) já :-) "stejně nemám ten večer co dělat" - prostě mně to ujelo a kolegyně okamžitě zareagovaly, že toto rozhodně NE.
Samostatnou kapitolou jsou holky – jak ony mají oslovit chlapa, který se jim líbí a tváří se tak nedostupně ?? Věřím, že to mají těžší !
To je právě přesně ono - zkusit poznat rozdíly vnímání kluků a holek a snažit se opačnou stranu pochopit, vžít se do toho, co cítí, být empatický.

Některé příspěvky zde mluví o tom, že nejlepší je upřímnost a nic nehrát. Tak to je jednoznačný základ, o tom snad ani nikdo nepochybuje. Že by se jako člověk naučil tři fráze, dva úsměvy, dostal by certifikát a stal se v životě úspěšným? :-) No nevím ...

Já to vidím tak, že kurz / posezení / diskuze .. cokoli .. by mělo být zaměřené na to, že když chci někomu říct "jsem normální, jste mi sympatická, rád bych vás poznal, pokud vám v tom nic nebrání", tak to řeknu a neřeknu jejím vnímáním "jsem uchýlák a měla byste raději co nejrychleji utéct". Jinými slovy, umět vyjádřit to, co chci vyjádřit a podat to tak, že ten, komu to říkám, to tak pochopí. Na tomhle nevidím nic neupřímného, jen dokazuji, že jsem vnímavý a pozorný člověk.
Kluci, to pozvání správně do kina je asi taky umění. Je dobré vědět co člověk řekl špatně.

Já baby balit neumím, moc mi to nejde.... Kdyby mi holka nepohla, tak jsem vždy v prčicích. Moc rád bych věděl, jak se to vlastně správně dělá?Mohli by jsme se dovědět i naše chyby od holek. Proč dělat drahé kurzy, ale normálně pokecat.

Tady na PaPu máme problémy všichni, ať to jsou kluci nebo holky. Je dobré si to přiznat. Poslední dobou si všichni hrajou na geroje a stejně jsme všichni v pytli. Já osobně bych do toho šel a všichni společně. Hlavní heslo: NEBAT SE PRIZNAT CHYBY!!!!! (hlavně nechat pomluv a drbů a začít řešit proč tu vlastně jsme)
Ahoj, také bych se přiklonila k jinému názvu. Označení "kurz svádění" mi nesedí. Třeba "Jak lépe komunikovat či seznámit se s protějškem? "

Domnívám se, že nejdůležitější je komunikace. Umět říci to, co mám na srdci a nejlépe tak, abych měla úspěch na druhé straně.:) A to mnohdy je velké umění. A ne každý z nás to dostal do vínku. Proto jsou kurzy, aby si člověk mohl vyzkoušet, co potřebuje. A pokud při tom nebude přirozený, a bude si na něco hrát, nic moc nového se o sobě nedozví.
A o to přece nejde.

Určitě společný kurz, aby bylo s kým trénovat.:)
:)))Já si taky maslim, že "svést" někoho je na tom všem to nejjednodušší..já bych zavedla kurz "pokory", to je podle mýho to, co nám dneska často chybí(ale možná se pletu a bojuju s tím jenom já) aneb jak nehledat pořád něco lepšího a zlepšovat to, co máme.
Pěkně :D
Nenene ... nejsi sama .... já to vidím všude kolem sebe ... ještě, že se neumím kouknout sám na sebe, třeba bych to viděl i na sobě!!! :D

© 2024   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby