Milí PaPí násilníci i oběti dnešního rychlokurzu sebeobrany


právě jsem se vrátila z akce a je čas na zápis všech dnešních zážitků, které mi utkvěly v mé chabé paměti, takže mě prosím neváhejte doplnit :-)


Metropolitní sebeobranu si za nedělní program zvolilo 6 papánů a 8 papžen, zbytek ulehl asi s chřipkou. Ještě že jsme měli k ruce dva zkušené instruktory z Akademie Ebmas WT - Martina a Radka, tudíž jsme mohli zcela věrohodně simulovat i taková napadení jako pokus o znásilnění.

No, ale to by na úvod bylo moc kruté, takže se začalo učením říci jasné NE, když nás někdo obtěžuje na ulici, poté jsme přidali, jak si agresora udržet od těla a jak upozornit okolí, že potřebujeme pomoc a umět o ni správně požádat tak, aby se lidé nebáli nám přispěchat na pomoc.

Postupně se nabalovaly další techniky obrany v případě útoku zepředu, zezadu, naučit se bezpečně padat, co dělat, když nás někdo začne škrtit, až došlo i na zmíněnou obranu užitečnou zejména pro ženy. Člověk by řekl, že když už se násilník dostane mezi nohy, nedá se nic dělat, ale Martin s Radkem nám ukázali, že ani v takové situaci ještě nemusí být vše ztraceno.

Závěr patřil diskuzi na téma, jak se zachovat, jsem-li svědkem napadení, kam až jít a kdy je třeba myslet hlavně na vlastní bezpečí.


Na semináři jsem pochopila, kde jsou mé možnosti, že hrubé mužské síle se nemám šanci ubránit, ale díky malé lsti a momentu překvapení dokážu násilníka zaměstnat na určitou dobu, která mi může zachránit zdraví nebo dokonce život. A to rozhodně není málo.


Pevně však doufám, že nikdo z nás nikdy nebude muset nic z toho, co se naučil, v praxi použít. Ale je dobré to umět, takže už teď přemýšlím, kde (resp. na kom .-) budu naučené techniky trénovat, abych je nezapomněla. Ale až poté, co se mi zahojí všechny modřiny od všemožných násilníků, kteří se na mě dnes vrhali :)


Málem bych zapomněla na vynikající oběd v blízké restauraci, při němž jsme si vyslechli hodně zajímavého o bojovém umění Wing Tzun a probrali nejnovější drby v PaPu .-)


A jak jste si dnešní kurz užili vy?

Zobrazení: 153

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ja jsem si to uzila bajecne! dik moc za akci:) popsala jsi to vystizne, neni co dodat. btw. nechala jsem tam ruzovy svetr, nebral jste ho nahodou nekdo s sebou?
Ahoj. Zní to užitečně, jen to prosím netrénujte zítra na plese. :-)
Takhle pěkně jsem se už dlouho nebavil. :-) Je fajn vidět, že ženy z Papu se umí dobře bránit. Pánové dejte si pozor co před něžnýma PAPačkama říkáte, nemuselo by to dobře skončit :-))
Řeknu vám, testoval jsem na kolegovi sebeobranu, už to nebylo tak snadné jako včera. Utočník evidentně nevěděl jak se má chovat :-) Chce to cvičit a cvičit až se to vryje do podvědomí, pak to bude o něčem jiném.
No, přesně tak, oni když útočníci nehrají podle pravidel, tak to je hodně blbý :) Když mě včera jeden PaPák čapl neobvyklým způsobem, ani nevím jak, ale skončila jsem bez možnosti jiného pohybu, než sebou mrskat ve vedlejší místnosti na gauči :-( Bude to chtít znalosti prohloubit a cvičit, cvičit, cvičit :)
Uzil moc. Je to prijemne odreagovani - a kdyz se potykam s nekym silnym (chlapi), je v tom i trocha toho adrenalinu. Pro mne celkem nova vec.
Clovek se naucil trochu premyslet o taktice "boje" . Je to jako hra v sachy - s tim, ze jeden ji zacne "hrat" sam od sebe, ale druhy je do ni nedobrovolne vtazen - myslim, ze je dulezite, pokud nad tim, co muze nasledovat, nekdy zapremyslel: rychleji se muze zorientovat v situaci.
Martine prosim, budou fotecky? ja mam par dobre uchylnych fotek na mobilu z boje na zemi (kdyz dosla baterka ve fotaku). nevim ale, zda-li jsou zverejnitelne...:)
ne, prosím ty nezveřejňuj :-) mohla bych se stydět, jaké nestydatosti jsme tam vyváděli v zápalu boje :-)
ale jsou vtipny:)))tak ja poslu odkaz ucastnikum ju? a nevis jestli budou ty fotky od martina?
Fotky od Martina by být měly, ale asi nestíhá :)
Fotky poslány PaPíkovi ke zveřejnění, tak budou brzo.
tesim

© 2024   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby