Milí PaPí násilníci i oběti dnešního rychlokurzu sebeobrany


právě jsem se vrátila z akce a je čas na zápis všech dnešních zážitků, které mi utkvěly v mé chabé paměti, takže mě prosím neváhejte doplnit :-)


Metropolitní sebeobranu si za nedělní program zvolilo 6 papánů a 8 papžen, zbytek ulehl asi s chřipkou. Ještě že jsme měli k ruce dva zkušené instruktory z Akademie Ebmas WT - Martina a Radka, tudíž jsme mohli zcela věrohodně simulovat i taková napadení jako pokus o znásilnění.

No, ale to by na úvod bylo moc kruté, takže se začalo učením říci jasné NE, když nás někdo obtěžuje na ulici, poté jsme přidali, jak si agresora udržet od těla a jak upozornit okolí, že potřebujeme pomoc a umět o ni správně požádat tak, aby se lidé nebáli nám přispěchat na pomoc.

Postupně se nabalovaly další techniky obrany v případě útoku zepředu, zezadu, naučit se bezpečně padat, co dělat, když nás někdo začne škrtit, až došlo i na zmíněnou obranu užitečnou zejména pro ženy. Člověk by řekl, že když už se násilník dostane mezi nohy, nedá se nic dělat, ale Martin s Radkem nám ukázali, že ani v takové situaci ještě nemusí být vše ztraceno.

Závěr patřil diskuzi na téma, jak se zachovat, jsem-li svědkem napadení, kam až jít a kdy je třeba myslet hlavně na vlastní bezpečí.


Na semináři jsem pochopila, kde jsou mé možnosti, že hrubé mužské síle se nemám šanci ubránit, ale díky malé lsti a momentu překvapení dokážu násilníka zaměstnat na určitou dobu, která mi může zachránit zdraví nebo dokonce život. A to rozhodně není málo.


Pevně však doufám, že nikdo z nás nikdy nebude muset nic z toho, co se naučil, v praxi použít. Ale je dobré to umět, takže už teď přemýšlím, kde (resp. na kom .-) budu naučené techniky trénovat, abych je nezapomněla. Ale až poté, co se mi zahojí všechny modřiny od všemožných násilníků, kteří se na mě dnes vrhali :)


Málem bych zapomněla na vynikající oběd v blízké restauraci, při němž jsme si vyslechli hodně zajímavého o bojovém umění Wing Tzun a probrali nejnovější drby v PaPu .-)


A jak jste si dnešní kurz užili vy?

Zobrazení: 153

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Fotoalbum z akce bylo přidáno, najdete ho zde:
http://www.prijdapotkej.cz/photo/albums/metropolitni-sebeobrana-v
dik, super fotky!

© 2024   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby