Docela dlouho se tu neobjevil žádný zápis z akce, tak je na čase s tím něco udělat. Z "místnosti" jsme utíkali už před nějakou dobou, ale prvotní nadšení nevyprchalo ani po několika týdnech a navíc David slíbil opakování pro další skupinu, tak tenhle zápisek třeba někomu pomůže s rozhodováním :-).

Únikových místností jsme už v PaPu absolvovali několik a vždycky jsme patřili k těm lepším. V The Room se sešel jeden únikový profesionál, jeden únikově seznámený a jeden únikový nováček. Jak jsme si vedli?

Nejdříve k samotné hře. Nachází se na Újezdě, kousek od spodní zastávky lanovky. Je to jako obvykle malá místnost, rozdělená na dvě ještě menší. To je v celku klasika, naštěstí není úplně malá, jako se nám stalo v jiném případě a taky si nehraje na to, že není rozdělena a člověk hned ví, že se ještě musí dostat vedle.

Provozovatelé se chlubí, že úkoly sestavovali psychologové a docela bych tomu i věřil, protože jsou celkem pěkně rozložené od každého něco a jsou někdy originální, někdy klasické, ale všechny nás bavili. Hlavním úkolem je najít deset klíčů k zámkům a u většiny klíčů jsou indicie a pomůcky pro další úkoly. Na začátku je i světlo luxus a jeho větší porci si musíte zařídit vyřešením nějakého úkolu :-). Opět je to pěkně vyvážené a člověk nemá předem spousty předmětů se kterými si neví rady. Mě osobně se líbilo i provedení úkolů, které se nebrání složitějším problémům se snadným řešením - když vás napadne jak na to, případně co s čím zkombinovat ;-).

Na vyřešení všeho je 66 minut a nám to trvalo 60 s tím, že jsme jeden úkol vyhaluzili (vyřešili náhodou) i když jsme předtím byli na správné cestě a řešení prostě přehlédli (světlo!). Také jsme spotřebovali jednu nápovědu, když bylo řešení jasné, ale pořád nám neseděl výsledek. Při konečném hodnocení nám roommaster prozradil, že přibližně polovina týmů se dostane ven a průměrně k tomu potřebují čtyři nápovědy a za cca půl roku se ven bez jediné nápovědy dostaly snad jen čtyři týmy. Úkoly, které se nám nepovedlo vyřešit správným způsobem byly v celku logické a zpětně si člověk řekne "ok, tohle mě mohlo napadnout" a ne jako se mi už stalo "tak tohle by mě v životě nenapadlo zkusit/udělat".

Sice jsme tedy nebyli nejlepší, ale opět minimálně nadprůměrní, což nás samozřejmě potěšilo :-). Jestli budete mít možnost, určitě The Room navštivte, podle mě je asi nejlepší únikovka, které jsem se zatím zúčastnil (ostatní: Crypex treasure, Cryptex bomb, The Trap Secret Agent, The Trap Secret Of Tomb - asi druhá nejlepší, Puzzle Room - Golem).

Be The Hero, Leave The Room ;-)

Zobrazení: 236

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Přečteno, úkol spněn... pěkně napsáno, tento typ her není úplně můj šálek kafe... :D resp. teďka zrovna není moc času...

© 2020   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby