Zápis ze svátečního 3.0 výletu křivoklátskými lesy a skalami + fotogalerie


Do Broum jsme přijeli autobusem v počtu 10 papáků. Dokonce se otočil poměr, a bylo více kluků, což holkám vyhovalo...

Vyrazili jsme po avizované neznačené cestě prochladlým údolím Úpořského potoka po proudu k Berounce, kde se nacházel první cíl cesty - hrad Týřov. V poslední fázi přibližování nás opustila cesta a pak i necesta, takže jsme se nějaký čas trmáceli kamením nad hlubokým údolím, ale o to více nasávali naplno nádhernou prosluněnou zimní přírodu. Dobývaní hradu bylo prostě náročné i po 500 letech;-)

Na hradě jsme již tradičně ohníčkovali, opékali buřty, a tentokrát i svařili víno a ohřáli medovinu.

Cesta zpět byla nakonec také poměrně náročná a první krize přišla hned pod hradem, kde jsme museli zdolat menší skalku nad potokem. Jenže na pěšině byl led a pro jednu nejmenovanou účastnici se to stalo osudné a trošku se vykoupala v mrazivé vodě. Ale náhradní ponožky ji zachránily a byla nakonec celý zbytek kruté výpravy v suchu. Ještě bylo pár překvapení před námi. Nikomu dalšímu se ale nic nestalo, třeba Marián byl výletem nesmírně nadšený.

Prošli jsme se nádhernou přírodou, kam se jen tak po značce nikdo nedostane.
Už za tmy jsem dorazili do Roztok u Křivoklátu na vlak.

Ale "To nemůžeme jít po nějaký normální cestě??!" si vemu k srdci a náročnost přístího výletu bude maximálně na stupni 3 Jirky. (Tentokrát to bylo cca 4.16J)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme někteří pokaždé zásobovat zbytek týmu uzeninami, medovinami, vínem a jinými pochutinami, rozhodl jsem se založit Potravinový fond, kam vždy na začátku výpravy složí své povinně dobrovolné příspěvky ti, kteří pro ostatní nic nedonesou. Souhlas?

Komentujte výpravu, ale nepřehánějte!

Fotogalerie: http://www.galleryworld.net/akce/2009/svatecni-vylet-na-krivoklatsk...

Diskutujte o dalším výletě zde: http://www.prijdapotkej.cz/forum/topics/kam-a-kdy-na-40-vylet

Zobrazení: 30

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Napsals to krasne! Dalsi prekvapeni-zejmena cesta na Roztocke nadrazi:)) My ostatni jsme byli take nadseni, ikdyz jsme to tolik nedavali najevo:-) Ano i me se to libilo, prestoze jsem nejvic remcala:-) Dnes trochu boli nozicky. Boticky uz mam suchy:-) Tak priste: stupnice Jirkovy skaly (prosim objektivne!), souhlasim s potravinovym fondem, a hlavne suche ponozky!!!
Mně se to taky moc líbilo. :-)
Jsem ráda, že jsem tenhle výlet nezmeškala, byla to paráda. ;-) A jsem vám velice vděčná, že jste mě nikde nenechali skutálet se dolů, ale naopak jste o mě krásně pečovali a v nejobtížnějších usecích (což byla podstatná část výletu), jste obětavě poponášeli můj batoh, ba i mě samotnou. :-) Jakožto největší bábovka a strašpytel se přimlouvám za schůdnější cestu nebo alespoň schůdnější necestu, neb místy pro mě nabývalo oblíbené rčení "i cesta může být cíl" nových nečekaně doslovných významů. :-)
S potravinovým fondem samozřejmě souhlasím a doufám, že jindy než během svátků vánočních budu s přípravnými výpravami na nákup úspěšnější a zvládnu na výlet přinést rozličné poživatiny v dostatečném množství, ne jen medové perníčky od maminky. :-)
perníčky se taky počítají :) byly dobrý, jen ty houbový mě úplně nesedly:o)))))
To chce trénovat. :-)
Než naplno využijete tu houbovou kuchařku, můžete zatím třeba zkoušet řízky ve tvaru houby,... :-)
rizky ve tvaru houby:))) budeme postupne zvysovat davky:)
co s odrezkama?
dame nejake zveri...
na vylet jsem nestihl rizky a uplne jsem na ne ted dostal hlad,, na tvaru nezalezi, ale clovek znejisti
Ještě pár výletů a bude z Tebe Nebojsa :-). A zvládaš to pořád skvěle, takže můžeme přitvrdit :-D.
Ahoj výletníci .. také posílám pár fotek .. v případě zájmu jsou u mě ve větším formátu :-)
http://ladislav.brychta.info/cz/clanky/vylet-krivoklatsko-3/
jj, krasny fotecky Lado!!
Supr fotky, uploadni nekam originaly...

© 2023   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby