Jak hloupostí o PaP přijít aneb jak jsme se rozloučili s Bowling Barem Chmelnice

Vím, že člověk občas narazí na lidi nad jejímž chováním žasne, ale s tímhle příběhem se s vámi musím podělit, protože postrádá všechny prvky zdravého rozumu.

Stalo se to na PaP bowlingu ve čtvrtek. Ačkoli již poněkolikáté stejná akce, tedy nekuřácký PaP bowling od 19 do 21 hodin, pan barman se podivoval, že požadujeme zákaz kouření. Nicméně domluvili jsme se, že pokud se dvou kuřáků na baru bude bát, situaci jim vysvětlíme sami. To se také stalo, avšak jak byla Oli (naše bowlingová trenérka a organizátorka) překvapená, když se ji pánové vysmáli demonstrativním zapálením další cigarety.

Kuřáci mi nevadí, když neobtěžují ostatní, ale neohleduplní a arogantní kuřáci jsou pro mě motivem k akci. Když k tomu přidají neochotu přestat kouřit na slušnou žádost, lidskou blbost a neschopnost logicky argumentovat, jsou odsouzeni ke ztrapnění. To se také na baru stalo, tíhu rozumných argumentů neunesli a jeden z nich chtěl slovní výměnu názorů zaměnit za fyzickou. Pravda, byl větší a silnější, ale jeho náhlé vzplanutí pohaslo okamžikem, když se za mnou objevilo několik statných PaPáků, připravených mu vysvětlit, jak se poměry sil ve skutečnosti mají.

Což o to, řekl jsem si, blb je blb, vyřešíme to s barmanem, on to zařídí, necháváme mu tady pravidelně moc pěkné peníze na to, aby si nedokázal ukočírovat dva kuřáky. Ale ejhle, prý k nim ti dva také chodí pravidelně na pivo a o přerušení kouření na dvě hodiny je nepožádá. Chápu, barman, jsou to jeho kamarádi a co by se nějak namáhal. Nevadí, zavoláme majiteli, ten bude mít jistě obchodní myšlení. Číslo jsme však nedostali, pouze na provozního, který telefon nebral. Večer končil, pánové kuřáci dávali jednu cigaretu za druhou, snad aby nám dokázali, jací tam jsou páni a když měli ještě nevhodné komentáře k některým PaPačkám, tušil jsem, že tenhle bowling bar si k nám zavírá dvířka.

Nedělám unáhlená rozhodnutí, ale další kapka do poháru přikápla okamžikem příchodu domů. Kvůli dvěma kuřákům zjišťuji, že bunda musí ven, ostatní oblečení do pračky a vlasy do vany. Asi podobně na tom bylo zhruba dalších 45 lidí z PaPu, kteří přišli původně na nekuřácký bowling.

Nechávám bowling baru poslední možnost – spojím se s provozním druhý den a zdůrazním, že nekuřácké prostředí během naší akce je pro nás nezbytnou podmínkou. Vždyť co je to za logiku, PaPí ohleduplní kuřáci budou chodit kouřit ven a dva troubové vykouří v uzavřené místnosti dvě krabičky cigaret a ještě budou mít pohrdavé řeči?

Než stačím provoznímu zavolat, ozve se on sám. Á výborně, říkám si při jeho představení se, pán volá sám, má zájem situaci napravit, příště se to opakovat nebude a tak oceňuji jeho snahu a jsem v dobrém rozpoložení mu včerejší nedorozumění obratem odpustit. Jenže ouha, co věta to perla, po několika vteřinách si přidám, že mluvím s tučňákem. Pan provozní si dotčeně stěžoval na nás, že mu každý druhý týden zabereme v herně na dvě hodiny všechny dráhy a ještě k tomu pak obsadíme celou restauraci. Tak si to představte, on mohl vydělat 50 Kč na dvou kuřácích o třech pivech na baru a my mu ten kšeft zkazíme tím, že tam přijdeme ve skoro 50ti lidech, každý si dá pití, na dvě hodiny mu platíme všechny dráhy a přes 20 lidí objedná večeři. Asi mi někde něco uniká. Chápu ale, že zde jsme na obtíž, popřeji pánovi hodně štěstí v podnikání a je čas se porozhlédnout po jiné bowlingové herně, kde zákazníci nejsou přítěží.

Smutný to příběh postavený na nesmyslné obhajobě dvou nepřizpůsobivých lidí. Přitom stačilo tak málo, mohli je požádat, zaplatit jim panáka, vyhodit apod., ale oni budou aroganci dvou neohleduplných kuřáků tak vehementně obhajovat, že raději přijdou o nás, o svého největšího zákazníka.

A já jsem tak moc rád za to, že PaP máme, protože naše síla snad takovým lidem začne oči konečně otevírat a věřme, že i tihle si jednou možná řeknou "to jsme to teda podělali".

Tak tedy, máte-li kdokoli tip na bowlingovou hernu, kam se vejde cca 40 lidí, je tam možnost posezení a objednání jídla, prosím dejte vědět, prověříme, jestli je tam i vstřícný provozní.

Zobrazení: 369

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Přijď a Potkej!

Přidejte se ke komunitě Přijď a Potkej.

Komentář přidal(a) Jarka T dne 4.březen.2010 v 16:47
:-o((( Link na bowling na Praze 9 nedaleko od metra Ceskomoravska http://www.bowling19.cz/
Komentář přidal(a) Radka Ž. dne 2.březen.2010 v 10:19
Opravdu dost otresne, ja vim, odpovidam trochu pozde :-), ale vzhledem k tomu, ze se prave chystam na prvni PaP bowling...tak ctu vic mezi radky :-) Bohuzel, nas narod se ma v mnohem jeste co ucit a obavam se, ze pokulhavat budeme jeste hodne dlouho. Diky Martas.
Komentář přidal(a) Planetweb Momoko dne 22.únor.2010 v 1:36
No coz, ja uz bych tam nesla, ne ze by to bylo o tom dat jim, ci nedat sanci, ale mam zkusenost z toho, ze pokud jsou novacci, muze je to odradit zcela. Takze bych asi volila jine prostory:-(
Komentář přidal(a) Luboš A. dne 15.únor.2010 v 18:07
No jelikož jsme v Český kotlině, tak bych se spíš divil, kdyby to bylo naopak: s ochotou, ůsměvem a elegancí..
Komentář přidal(a) Filip N. :) Ucitelska kecka dne 8.únor.2010 v 17:54
mno. v Koline jsou celkem 3 nekuracke hospody (nebyl jsem v zadne z nich, jsou pro mne dal nez jsem ochoten kvuli 1-2 pivum jit:) ), ale maji pry stale narvano.
Doba se meni.

p.s.: samo, ze jsem pro zmenu - kdyz jsem se dozvedel o tom, ze to bude bez koure,tak jsem se zaradoval... a na miste zjihl. :( :)
Komentář přidal(a) Roman dne 8.únor.2010 v 16:44
Čauky všem, koukám jako blázen jak pořád ještě světem vládne lidská blbost a arogance...naprosto souhlasím změnit lokál - je čas udělat Chmelnici PáPá...:-))) Návrhů je tady určitě víc než dost, já bych se přikláněl k té Radavě na Letné...kousek na metro, i noční tramvaje tam jezdí a navíc je tam i skvělá obsluha, dráh tam je taky dost, v létě tam je i zahrádka...v každém případě, kamkoliv to nakonec domluvíte, příjdu rád...:-)
Komentář přidal(a) Oli dne 8.únor.2010 v 15:35
Ahoj všem, díky moc za všechny Vaše tipy a nabídky. Dávám to postupně dohromady a tento týden začnu pomalu vyjednávat. Určitě najdeme skvělý místo, kde se nám bude líbit a budou na nás hodní.
Komentář přidal(a) Petra M. dne 8.únor.2010 v 14:43
a můj :-) bowling LUKA Pardubice :-) nejvetsi a nejlepsi herna v republice :-) a jaky tam maj tatarak a holky jaky tam maj cisniky :-) no proste jasna volba :-) http://www.luka-bowling.cz/
Komentář přidal(a) Quido dne 8.únor.2010 v 14:12
Na bowlingy moc nechodim, ale pridal bych hlas pro http://www.bowlingvtovarne.cz - Otakarova/Synkac parkovani bez zon, z Pavlaku/Karlaku kousek tramvaji a navic to mam hezky blizko :)
Komentář přidal(a) Janyk dne 8.únor.2010 v 13:40
Chápu pana provozního, asi už mu ty zlatý vidle na peníze z našich akcí nestačily, no co se dá dělat :-))))

... nepročítala jsem všechny komentáře, tak nevím, jestli tento typ již někdo neposlal http://www.bbowling.cz/, několikrát jsem tam byla a přišlo mi to tam fajn i jídlo bylo skvělé.

Držím palce, aby se našlo místo s PaP pozitivním přístupem !

© 2020   Created by Martin (PaP).   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby